https://www.traditionrolex.com/49 https://www.traditionrolex.com/49 Mieszanki Przypraw | Royal Brand | Własne Mieszanki ✅

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
f

Oferta

Mieszanki przypraw



mieszanki przypraw royal brand

Mieszanki przypraw to produkty otrzymywane przez wymieszanie wysuszonych, rozdrobnionych surowców przyprawowych przeznaczonych do poprawiania smaku, zapachu i wyglądu artykułów spożywczych.

Naszą propozycją obok klasycznych przypraw, są ich gotowe - liofilizowane - mieszanki. Do mięsa lub makaronu należy dodać wcześniej namoczoną przyprawę by już po chwili uwolnić głębię smaku w przyszłym daniu.

Przykłady gotowych mieszanek przypraw

Nasze mieszanki to sposób zarówno na pełne dania jak i aromatyczne sosy z całego świata, np:

  • Arabiata,
  • Chimichurri,
  • Harissa,
  • Pesto peperonchino,
  • Omlet po włosku,
  • Grill o smaku piwa,
  • Kurczak po marokańsku,
  • Pizza na ostro,
  • Jajecznica z kurkami,
  • Garam Masala
  • i wiele innych.

 

Arabiata przyprawa włoska - royal brand

Arabiata- mieszanka przypraw-sos

Arabiata - mieszanka przypraw-sos. Po włosku sugo all'arrabbiata . Jest to ostry sos do makaronu z czosnkiem , pomidorami i suszonymi czerwonymi papryczkami chili gotowanymi na oliwie z oliwek. Ostre papryczki chili nadają specyficzny smak różnym włoskim potrawom, choć najbardziej znany jest makaron w stylu Arrabiatta.

Samo słowo arrabiatta po włosku oznacza zły, więc marketingowo Arrabiatta Pizza to „złośliwa pizza” albo jeszcze bardziej fantazyjnie diabelska pizza. Przepis na Arrabiattę powstał stosunkowo niedawno, bo w XX wieku. Arrabiatta stała się alternatywą dla przepisów dań znanych w Rzymie. Trattorie które ją serwowały cieszyły się częstymi odwiedzinami gości. Nawet Federico Fellini uwiecznił ten sos przyprawowy to w swoim filmie Roma w 1972 roku.

Nasza Arabiata Royal Brand otrzymała wyróżnienie „Jakość Roku Złoto” za wspaniałe walory tej mieszanki przypraw. Ma ona wszystko, co powinna mieć Arrabiatta.  Ma ona charakter  gniewny lub namiętny a wyraża ją smak i aromat określany jako ostra nuta. W naszej mieszance przyprawowej znalazły się śródziemnomorskie zioła, pomidory, papryka, cebula i czosnek. Dodaliśmy sporą porcję chili i zapakowaliśmy to ręcznie  specjalnie dla Ciebie, pod nadzorem naszego laboratorium.

Zachęcamy do przyprawiania swoich sosów pomidorowych lub pizzy naszą mieszanką przypraw Arabiata. Można ją dodawać do dipów, dressingów sałatkowych, mięsa lub warzyw. Mieszanka przypraw Arabiata Royal Brand jest wegańska, bezglutenowa i bez laktozy.

Pesto Peperoncino

Pesto Peperoncino - mieszanka przypraw nawiązująca do oryginalnego przepisu z czasów rzymskich. Rzymianie jadali w dawnych czasach podobną mieszankę o nazwie Moretum, którą sporządzali z rozgniecionego czosnku, liści selera, oliwy z oliwek, octu i orzeszków pinii. W Ligurii w średniowieczu sporządzano mieszankę do sosu podobną do Pesto składająca się z czosnku i orzechów włoskich. Nazywała się Agliata.

Prawdziwe Pesto stworzono dopiero w XIX wieku we Włoszech. Przepis opublikował w swojej książce kulinarnej Giovanni Battista Ratto. Przepis być może pochodzi z Indii i we Włoszech został zaadoptowany. Podstawowy składnik Pesto bazylia nie jest prosty w uprawie, gdyż udaje się tylko w niektórych regionach, szczególnie w Ligurii i we Francji w Prowansji. Pesto stało się tak popularne, że niemal każda rodzina w Ligurii ma swój przepis na ten sos.

Jak zrobić Pesto?

Wykonanie Pesto jest dość proste. Trzeba mieć moździerz, najlepiej kamienny i w nim rozgniatamy liście bazylii. Dodajemy prawdziwego parmezanu, do tego sól i oliwa z oliwek. Konieczne są orzeszki piniowe. Na Sycylii dodają również suszone na słońcu pomidory. My dodaliśmy nieco ostrej papryki chili, którą importujemy z Indii. Pracujemy jednak nad mieszanką przypraw o nazwie Pesto… znad Wisły. W „Wisla Pesto” powinniśmy dodawać przyprawy, które są znane i dobrze rosną w naszym rejonie, na przykład miętę i melisę. Zamiast bazylii można dodać czosnku niedźwiedziego. 

Orzeszki pinii można zastąpić orzechami laskowymi albo orzechami włoskimi. W sumie  każdy zestaw składający się z orzeszków, sera, oliwy, ziół, soli, cytryny, w tym bazylii smakuje podobnie jak oryginał. W Kalabrii we Włoszech dodają nawet czarnego pieprzu i grillowanej papryki. 

Pesto nadaje się do wszelkiego rodzaju potraw, a nawet używa się tej mieszanki przypraw do wypieku chleba. Pesto można wykonać w domu, ale też można kupić mieszankę przypraw Royal Brand i poszerzyć spektrum smaków w przyrządzanej potrawie.

Trwa ciągła innowacyjna walka oto aby stworzyć smaczne Pesto i jednocześnie długo je przechowywać. Niestety w procesie pasteryzacji niektóre dobroczynne składniki Pesto ulegają likwidacji, co wpływa na zmniejszenie wartości odżywczych sosu. Niestety czytając opisy gotowych sosów w sklepach dyskontowych okazuje się, że klienci kupują skrobię kukurydzianą, płatki ziemniaczane, skrobię ziemniaczaną, a sądzą z opisu, że jest to sos z Pesto.

Moda na zdrowy styl życia powoduje jednak, że coraz częściej świadomi konsumenci zaglądają na skład produktu. Dieta śródziemnomorska, korzysta z ziół co przyczynia się do wspomagania sił witalnych człowieka. Dlatego też rolnicy zwiększają coraz bardziej uprawy bazylii, gdyż cieszy się ona uznaniem na całym świecie.

Chimichurri sos na ostro - przyprawa

Chimichurri

Chimichurri – to nazwa sosu znanego z Argentyny. Chimichurri było pierwotnie wytwarzane z mielonej pietruszki, mielonego czosnku, oregano i białego octu. W  Urugwaju dodaje się płatki czerwonej papryki dla lepszego smaku. Pochodzenie nazwy jest niejasne. Nazwa chimichurri pochodzi od wyrazu chee-mee-CHOO-ree, co w wolnym tłumaczeniu oznacza mieszanina kilku rzeczy bez specjalnego porządku. Sos chimichurri jest czymś w rodzaju do sycylijskiego sosu Salmoriglio, który jest podawany głównie do owoców morza. Salmoriglio jednak to starożytna, włoska marynata i dressing. Dzięki kwaśnemu, cytrynowemu smakowi pomaga zmiękczyć ryby, mięsa i warzywa. W jej skład wchodzą cytryny ale nie pietruszka, która jest w Chimichurri.  

Chimichurri nie jest marynatą. Jest to sos przede wszystkim używany jako przyprawa do grillowanych kiełbas, mięs i podrobów. Jej podstawa jest stała i składa się z czosnku, pietruszki, mielonej suszonej papryczki chili i oregano” . Ilość oliwy, octu, soli i pieprzu zależy od kucharza. Chimichurii ma wiele odmian. Można dodać nasion gorczycy, z papryczkami chili jest idealne do krewetek. Można stworzyć Masło Chimichurri: składniki miesza się z oliwą z oliwek, octem i masłem, które nadają potrawie wyjątkowy smak. A jak smakuje z kolbą kukurydzy- pycha.

No i wreszcie nawiązanie do wspomnianego Salmoriglio:

  • dajemy pietruszkę,
  • czerwoną cebulę,
  • czosnek, szczypiorek,
  • pepperoni,
  • sok z cytryny
  • oliwę z oliwek. 

Aby przygotować sos mieszankę przypraw, wystarczy wymieszać wszystkie składniki, dodać olej i szczyptę soli. Jak widać każde Chimichurri jest inne. Kiedyś nasz klient po przyjeździe z Argentyny stwierdził, że nasze Chimichurri Royal Brand jest inne w smaku niż to które zna z Argentyny.

Każde Chimichurri jest nieco inne, pietruszka to podstawa, choć każde Chimichurri smakuje inaczej.

Przyprawa Harrisa - royal brand

Harissa

Harissa to ostry, aromatyczny, bliskowschodni ostry sos. To mieszanka ziół, przypraw i oleju, występująca zarówno w postaci pasty, jak i proszku. Znajduje się na większości stołów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Tradycyjnie mieszanka przypraw Harissa jest związana z regionem Maghrebu, najczęściej podaje się, że pochodzi z Tunezji ale znana od wielu lat jest też z Maroka, Algierii czy Libii. Nazwa wywodzi się od arabskiego słowa harasa, oznaczającego rozbijać na kawałki.

Najprostszy jej wariant to:

  • papryczki chili,
  • sól,
  • oliwa z oliwek.

Do niektórych past tupu Harissa można dodać kminek, sok z cytryny, kolendrę, cebulę i pomidory. Odmiany z regionu Sahary mają  dymny posmak. Produkcja Harissy kwitła w mieście Cap Bon, w którym to  produkuje się ją do dnia dzisiejszego. Pierwsza fabryka sosów i konserw w stylu harissa powstała w 1948 roku. Większość ludzi za granicą zna Harissę Souri, choć większość mieszkańców Tunezji preferuje Harissę Diari. 

Harissa Diari jest gęstą pastą z mielonych suszonych na słońcu papryczek chili, czosnku i soli. Harissa diari składa się z papryki zbieranej wtedy kiedy jest intensywnie czerwona. Strąki papryki wiąże się w pęczki, które wysychają na słońcu. Proces ten trwa kilka miesięcy i powoduje wyraźny rozwój smaku wędzonej papryki.

 

Przyprawa garam masala indyjska royal brand

Garam Masala

Garam Masala to jedna z kluczowych i najważniejszych mieszanek w Indiach. Masala w języku hindustani oznacza mieszankę przypraw, a Garam Masala w języku hindi znaczy gorące przyprawy. Te zmielone słodkie przyprawy są nieodzownym elementem kuchni wedyjskiej. Najważniejsze składniki to kardamon, kmin rzymski, kolendra, pieprz czarny. Są też inne dodatkowe, które można samemu komponować. Czesto dodaje się: Goździki, cynamon, liść laurowy, pieprz kajeński oraz gałkę muszkatołową 

Właściwości

Przyprawy w Garam Masali mają właściwości zwalczające drobnoustroje i hamują rozwój niektórych bakterii.

Mieszanka przypraw Garama Masala  jest powszechnie używana w Indiach. Mieszanka zapewnia ciepło w organizmie i poprawia metabolizm. Zatrzymuje ciepło w organizmie dlatego jest powszechniej stosowana w północnych Indiach niż w ciepłych rejonach południowych. Mieszanka Garam Masala wpływa na wzrost metabolizmu organizmu a tym samym podnosi nieco jego temperaturę.

Kiedy po raz pierwszy wprowadziliśmy w Polsce mieszankę Garam Masala nikt nie wiedział co to jest za mieszanka przypraw, gdyż znano tylko podstawowe przyprawy. Dziś się zaroiło od różnych marek z Garam Masalą, choć niektóre ich składy znacznie odbiegają od pierwotnego indyjskiego składu. 

Z Garam Masalą zapoznaliśmy się po raz pierwszy w latach 90-tych w Indiach. Mieszanka przypraw okazywała się bardzo praktyczna. Wystarczyło nieco ryżu, trochę kurczaka i do tego dodawano słodką odmianę mieszanki przypraw Garam Masala. To wystarczyło aby zachwycić się smakiem prostego, a zarazem pysznego dania.

W południowych Indiach podawano takie danie na liściach bananowca. Danie z kurczaka nazywało się Tikka Masala albo Tandoori Masala. Dla porządku dodajmy jednak, że Garam Masala pochodzi z północnych Indii, a sam Półwysep Indyjski ma ponad 1000 km. 

Przyprawy były znane w Indiach już tysiące lat temu. Wtedy nie prowadzono takiej wymiany handlowej jak dzisiaj. Nie znano chińskich przypraw. Dlatego do wykonania oryginalnej Garam Masali należy używać oryginalnego cynamonu indyjskiego, a nie chińskiej kasji, która jest tania, ale w dużych ilościach zawiera szkodliwe związki.

Są oczywiście różne wersje Garam Masali, ale zawsze jest w niej kardamon. Nawet w kaszmirskiej Garam Masali, która spożywana jest w rejonie Himalajów używa się kardamonu, mimo że rośnie on tylko w południowych Indiach w strefie tropikalnej. Garam Masala to przyprawy rozgrzewające. Być może dlatego jest ona częściej używana na północy Indii a nie na południu. Prawdziwa Garam Masala to przyprawa droga, gdyż zawiera kardamon i oryginalny cynamon.

picture

Chimichurri

picture

Grill o smaku piwa

picture

Kurczak po marokańsku

picture

Marynata do dziczyzny


Kontakt

Siedziba

Wolska 84/86

01-141 Warszawa

Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Telefony

tel. (+48) 22 224-66-84

tel. (+48) 22 224-66-85

tel/fax. (+48) 22 897-52-65

readcouponstry herehttps://www.traditionrolex.com/49